Százhúsz éves a kecskeméti színház az idén

Kultúra
  • 2016.06.06. - 01:07

Tizenegy bemutatóval készül a 2016/17-es jubileumi évadára a kecskeméti Katona József Színház, az idén százhúsz éves teátrum ad majd otthont az országos színházi évadnyitónak is augusztus 26-án – mondta Cseke Péter színházigazgató a szombati évadzáró társulati ülésen a távirati iroda tudósítása szerint.

A most záruló évadban csaknem négyszáz előadást játszottak, bérlettel és színházjeggyel június 2-ig 110 687 nézőjük volt, a szabadtéri és vendégelőadásokkal azonban a szám több mint százhúszezer – mutatott rá. Átadták a néhai városi mozi felújított épületében a Kelemen László Kamaraszínházat, és a direktor szavai szerint a Kecskeméten folyó munka elismerése, hogy a Pécsi Országos Színházi Találkozón két előadásuk kapott helyet. Szólt arról is, hogy 2017-ben az Európassió Szövetség a kongresszusát Kecskeméten tartja, tizennyolc európai ország több mint kilencven tagszervezetével.

A jövő évadban az öt nagyszínházi, bérletes bemutató között lesz Shakespeare Vízkeresztje, Mohácsi János rendezésében. Szirmai Albert–Bakonyi Károly szerzőpáros Mágnás Miska című operettjét Rusznyák Gábor rendezi, Ray Cooney Család ellen nincs orvosság című darabját Cseke Péter és Szerednyei Béla állítja színpadra. Műsorra tűzik Zsótér Sándor rendezésében Henrik Ibsen Hedda Gabler című drámáját és Szikszai Rémusz koncepciója alapján Szép Ernő Vőlegény című színművét. A kamarateremben Kacsóh Pongrác János vitéze, Schiller Ármány és szerelem című drámája, a stúdióban pedig többek között Csehov Platonovja lesz látható.
Reklám