Száz kiállítással vár a főváros művészeti hete

Kultúra
  • 2017.02.18. - 01:24

Több mint hatvan fővárosi múzeumban, galériában, műteremben várja több mint száz program a Budapest Art Week közönségét április 18. és 23. között. A tegnapi sajtótájékoztatón a távirati iroda tudósítása szerint Bérczi Linda fesztiváligazgató elmondta: a részt vevő intézmények egyetlen karszalaggal látogathatók.

A Budapesti Tavaszi Fesztivállal együttműködésben megrendezett Art Week programján szerepel például a Magyar Nemzeti Galériában a Georg Baselitz-kiállítás, valamint a Kiscelli Múzeumban Nádler István, a Kassák Múzeumban pedig Szemző Tibor tárlata. A Godot Galériában Bukta Imre, a Virág Judit Galériában Radák Eszter munkái láthatók. Csatlakozott a Ludwig Múzeum, az Óbudai Múzeum, a Magyar Nemzeti Múzeum, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, a Budapesti Olasz Kultúrintézet és a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum is. A fesztivál utolsó napján műteremházak látogathatók, de lesznek tematikus galériatúrák, óbudai művészeti séta, köztéri szoborséta, kerékpáros művészeti túra, és az idén az M4-es metró vonalán építészeti-művészettörténeti túra is szerepel a kínálatban. A részletes programot a folyamatosan frissülő Bpartweek.hu honlapon találják az érdeklődők.
Reklám