Szabó László: Jól működik a külkereskedelmet segítő intézményi hármas

Tavaly minden rekordot megdöntött a magyar külkereskedelem

Gazdaság
  • 2017.03.30. - 18:15

A külkereskedelmi forgalom, a magyar kivitel ösztönzésében nagyon jól működik együtt a külgazdasági tárca felügyelete alá tartozó "intézményi hármas": a magyarországi befektetéseket ösztönző Nemzeti Befektetési Ügynökség (angol rövidítéssel HIPA), a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) Zrt. és az Eximbank Zrt. - mondta Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Magyarok a Piacon Klub (MPK) gazdasági konzultációján csütörtökön Budapesten.

Kiemelte: tavaly minden eddigi rekordot megdöntött a magyar külkereskedelem, a kivitel 93 milliárd euró volt, a külkereskedelmi többlet 10 milliárd eurót tett ki. Az Eximbank tavaly mintegy 435 milliárd forint export megvalósulását segítette - tette hozzá.

Reklám