Svájcban vendégszerepelnek a Nemzeti Filharmonikusok

Liszttől Bartókig

Kultúra
  • 2018.11.24. - 00:54

Két hangversenyt ad Svájcban november 27-től a Nemzeti Filharmonikus Zenekar Hamar Zsolt igazgató vezényletével. Az első koncertet a zürichi Maag Halléban tartják, másnap a luzerni KKL Koncertteremben lépnek fel.

Az együttes lapunkhoz is eljuttatott közleménye szerint a műsorban Veress Sándor 1945-ös műve, a Threnos – In memoriam Bartók Béla, valamint Liszt Ferenc Esz-dúr zongoraversenye és Faust-szimfóniája szerepel. A tájékoztatás szerint a Liszt-versenyben a svájci–kínai származású Louis Schwizgebel működik közre, a 31 éves művész már több nemzetközi versenyen bizonyított. A svájci turnén elhangzó darabok közül Veress Sándor művét és Liszt Esz-dúr zongoraversenyét a budapesti közönség 2019. február 22-én a Müpában hallhatja Hamar Zsolt vezényletével, Mariangela Vacatello olasz zongoraművész előadásában.
Reklám