Súlyosbodik a helyzet Romániában, már tucatnyi megyét érint a sertéspestis

Fertőző gócpontok

Gazdaság
  • 2018.09.14. - 01:54

Romániában a korábbi adatokhoz képest kettővel több, tizenkét megyét érint az afrikai sertéspestis, amely már 207 településen van jelen, és csaknem kilencszáz fertőző gócpontról tudnak a hatóságok – közölte tegnap a román állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági szakhatóság.

A távirati iroda tudósításából kiderült, hogy eddig 232 722 állatot pusztítottak el azokban a gazdaságokban, ahol megjelent a kórokozó. Ebben a régióban 1375 háztáji sertést pusztítottak el. Tegnap Bukarestben tárgyalt a román hatóságokkal Phil Hogan uniós mezőgazdasági biztos, aki anyagi támogatást ígért hazánk keleti szomszédjának az afrikai sertéspestis elleni küzdelméhez. A biztos szerint Romániában jól működik a kórokozó terjedésének figyelemmel kísérésére létrehozott rendszer, szerinte ezt bizonyítja a számos fertőző gócpont nyilvántartásba vétele.
Reklám