Fényképkiállítás nyílt az 1956-os magyarországi forradalom és szabadságharc hatvanadik évfordulója alkalmából hétfőn a NATO brüsszeli központjában.
A megnyitón mások mellett Jens Stoltenberg, az észak-atlanti szövetség főtitkára is felszólalt, s arról beszélt, hogy a "demokráciapárti felkelés a szabadság és a béke új hajnalához vezethetett volna Magyarországon", a szovjet tankok azonban letörték a forradalmat. Mint mondta, "hétköznapi emberek ezrei váltak szabadságharcossá", miután a hatóságok tüzet nyitottak a sajtószabadságot, szabad választásokat, valamint a szovjet csapatok kivonását követelő békés tüntetőkre 1956 őszén.



