Sportdiplomáciai siker: FIFA-alelnökké választották Csányi Sándor MLSZ-elnököt

Labdarúgás

Ajánló
  • 2018.02.27. - 00:20

Csányi Sándort, a Magyar Labdarúgó-szövetség első emberét választották a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség, a FIFA alelnökévé az UEFA pozsonyi kongresszusán.

A korrupció gyanúja miatt letartóztatott Ángel María Villar posztjára az UEFA tagsága tehetett javaslatot, és az ötvenöt tagállam egyhangúlag Csányi Sándort kérte fel. A jelölés után a FIFA jogosultsági eljárást indított, amely mindent rendben lévőnek talált Csányi személyét illetően, így a nemzetközi szövetség nyári, moszkvai kongresszusán hivatalosan is kinevezheti alelnökének. „Fontos, hogy a tendencia – amely szerint a nagyok még nagyobbá válhatnak, a kisebbek pedig aránytalanul lemaradnak klub- és válogatott szinten is – megforduljon. Azért is dolgozni fogok” – mondta a magyar sportvezető.
Reklám