Minden várakozást felülmúlóan sikeresnek bizonyultak a lengyelországi Wroclawban (képünkön) az Európa Kulturális Fővárosa programok.

A távirati irodának Krzysztof Maj, a rendezvények általános igazgatója egy héttel a zárás előtt azt mondta: a tervezett ezerből több mint kétezer esemény lett végül. Hozzátette: a helybeliek három-négy hónap után a város különböző pontjain önállóan is programokat kezdeményeztek. A várost évente mintegy kétmillió turista keresi fel, számuk az idén ötmillióra duzzadt, miközben a szervezők négymillióra számítottak. Kiemelte a tavaszi dzsesszfesztivált, amelynek akkora sikere volt, hogy az UNESCO felkérte a rendezőket, jövőre ismételjék meg



