Seszták Miklós: az ország energiaellátása biztosított

Forrásveszteség nélkül használtuk fel az uniós források, mondta bizottsági meghallgatásán

Gazdaság
  • 2015.12.08. - 13:03

A magyarországi gáztározók feltöltöttsége 48 százalékos, ezzel és a beszerzési források bővülésével biztosított a téli energiaszolgáltatás - mondta Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter kedden az Országgyűlés gazdasági bizottságában.

Több mint 600 milliárd forint, a GDP 2 százalékának megfelelő uniós támogatásról  van még egyeztetés az Európai Bizottsággal (EB) az idén záruló pénzügyi elszámolási ciklust érintően - mondta Banai Péter Benő, az NGM államtitkára. A 2007-2013-as uniós pénzügyi időszak záró éve 2015, az év végéig a kedvezményezett vállalatok, önkormányzatok felé minden olyan támogatást ki kell fizetni, amelyet az európai unió társfinanszíroz.

Ismertette, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) 2014-2015-ben is biztosította az ország energiaellátását, tavaly a 6,5 milliárd köbméter kapacitású gáztározók feltöltöttsége 60 százalékos volt.

Éves meghallgatásán a miniszter kiemelte azt is, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a 2007-2013-as uniós fejlesztési ciklusban a hatáskörébe tartozó uniós forrásokat 100 százalékban felhasználta, forrásvesztéssel nem számol.

A fenntartható fejlődés bizottságának ülésén Seszták arról beszélt, hogy Magyarország 2020-ra 20 százalékkal, 2030-ra 40 százalékkal csökkenti a károsanyag-kibocsátást. A tárcavezető éves meghallgatásán szólt arról is, hogy az otthon melege programban 2014 óta 15 milliárd forintot fordítottak pályázatok révén a lakossági energiatakarékos eszközök cseréjére, ezzel 85 ezer háztartásban javult az energiahatékonyság.

 

 

Reklám