Sasokat vet be a drónok ellen a genfi rendőrség

A madarakat arra tréningezik, hogy vadásszák le a drónokat

Krónika
  • 2018.02.26. - 11:26

Sasokat vet be a jövőben a légtérben repülő nemkívánatos drónok ellen a genfi rendőrség. Két ragadozómadár már idén szolgálatba áll - közölte a hatóság szóvivője.

Mivel a sasok vadon élő állatok, a vállalkozás sikere nem garantált. Az újszerű módszerről először a Le Matin Dimanche című nyugat-svájci napilap számolt be.

A madarakat arra tréningezik, hogy "vadásszák le" a drónokat. 

Hasonló tapasztalatokkal már rendelkeznek külföldi hatóságok, például a francia hadsereg. A holland hatóság viszont például azért függesztette fel a sasok drónok elleni bevetését, mert az állatok túlságosan engedetlenek.

Reklám