A Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas operaénekes, Rost Andrea rendszeresen tart mesterkurzusokat, és lép fel Japánban a Kirishima Nemzetközi Zenei Fesztiválon, így az idén is felkérték oktatásra és két koncertre a szervezők.
A több évtizedes múltra visszatekintő, és immár külföldön is ismert és elismert fesztivál célja, hogy a távol-keleti országba hozza azokat a nemzetközi hírű, nagy mestereket, akiktől a fiatal japán muzsikusok tanulhatnak. A kurzusokat a japán diákokon kívül egyre többen látogatják a környező országokból is, így érkeznek növendékek például Koreából, Tajvanról, Kínából és Indonéziából is. Rost Andrea a jokohamai Minato Mirai Hallban közel kétezer ember előtt július 29-én adott koncertet, majd most vasárnap ismét fellép. A műsorban Puccini-áriákat, majd a zárókoncerten Richard Strauss Négy utolsó ének című művét énekli Sascha Götzel vezényletével, a Kirishima Festival Orchestra közreműködésével. Mint az énekművész menedzsmentjének lapunkhoz is eljuttatott közleményében írják, Rost Andrea rendkívüli módon szereti Japánt, az ország kultúrája és életmódja lenyűgöző hatással van rá. A fesztivált követően minden alkalommal ott marad egy tradicionális fürdőben, és a hegy tetején álló buddhista szentélybe is gyakran visszatér feltöltődni, a természeti környezetben gyönyörködni.