Szombaton volt az emlékhelyek napja, amikor országszerte mintegy ötven nemzeti és történelmi emlékhely programokkal várta a látogatókat.

Az országos rendezvénysorozatot első alkalommal szervezte meg a Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI). A nyitórendezvénynek az egyetlen kiemelt emlékhely, a budapesti Kossuth tér adott otthont, ahol a köszöntők után a Magyar Nemzeti Táncegyüttes és a vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrségi Dandár Zenekar lépett fel. Építéstörténeti előadást tartottak az Országgyűlési Múzeum Kőtárában, tárlatvezetés volt a múzeum 1956-os emlékhelyén, és a kiállítótér két állandó kiállítását is meg lehetett tekinteni. A Fiumei úti sírkertben az érdeklődőket egész nap óránként induló, tematikus séták várták, felkeresve többek között a magyar történelem nagyjainak síremlékeit. Az eseményen bemutatták Kossuth Lajos, Batthyány Lajos és Deák Ferenc mauzóleumát is. Programokkal várták a látogatókat az egri várban (képünkön diáklányok fakar-dokkal idézik fel a történelmi csatát), a mohácsi nemzeti emlékhelyen, az ópusztaszeri emlékparkban és Drégely váránál, Veszprémben pedig háromnapos eseménysorozatot rendeztek.



