Robbanás történt egy boszniai olajfinomítónál

Az okok egyelőre ismeretlenek+VIDEÓ

Krónika
  • 2018.10.10. - 07:38

Robbanás történt kedd este a boszniai-hercegovinai Brod városban lévő olajfinomítónál, több munkás megsérült - közölte a helyi rendőrség.

A robbanás közép-európai idő szerint 21:30 körül történt. Az olajfinomítóban tűz tombol, a rendőrség és a tűzoltóság a lángok megfékezésén fáradozik.
A hatóságok közlése szerint a szerencsétlenségben nyolc ember sérült meg. A robbanás okát egyelőre nem állapították meg.

Ilija Jovicic, a város polgármestere megerősítette a robbanás hírét, és elmondta, hogy vannak sérültek is, egy részüket kórházba vitték.
Az N1 szerint a robbanás olyan erős volt, hogy még a Száva folyó horvátországi oldalán is érezni lehetett. 

Az olajfinomító többségi tulajdonosa az orosz Zarubezsnyefty vállalat.


Reklám