Százkilencvenhat esztendeje nem látott madarat, úgynevezett Naumann-rigót figyeltek meg ornitológusok a múlt év utolsó napján a fővárosi Népligetben.
A szakemberek most háromszor is látták szilveszterkor a Naumann-rigót, és sikerült lefotózniuk. Azonosítását az is segítette, hogy hallatta jellegzetes, a rigókétól eltérő, inkább a vércsékéhez hasonló hangját is.
A madarat azóta nem látták a Népliget környékén, vélhetőleg az éjszakai petárdázás riasztotta el.



