A nemmel való szavazásra buzdítja az embereket Vona Gábor, a Jobbik elnöke. Tegnapi tájékoztatóján – az MTI beszámolója szerint – megerősítette, a jövő vasárnapi kvótanépszavazáson mindenkinek részt kell vennie, ez állampolgári kötelesség, egyben demokratikus jog.
Vona a referendum egyedüli tétjeként ismét az érvényességet nevezte meg. Nem kérdés, a nemek lesznek többségben, de ha érvénytelen lesz a szavazás, Orbán Viktornak le kell mondania, magyarázta. Megjegyezte, ettől függetlenül a Jobbik abban érdekelt, hogy érvényes legyen a referendum. Ezt követően pedig módosítanák az alaptörvényt, rögzítve a kényszerbetelepítés tilalmát Magyarországon. Az érvénytelenség esetében azonban „Brüsszel kapna egy adu ászt, az uniónak papírja lenne arról, hogy a magyar társadalom érvényesen nem utasította vissza a kvótákat”.



