Restaurálják a jegybank által megvett kincseket

Értéktár

Kultúra
  • 2017.07.07. - 01:33

Eddig több mint százhatvanezer érdeklődő látta az idén a Magyar Nemzeti Bank Értéktár programjában megvásárolt és az ország múzeumaiban elhelyezett műtárgyakat.

Az intézmény tegnapi közleménye szerint ezek között van a jegybank által megvett, 16-17. századi erdélyi tallérokból rendezett székesfehérvári tárlat, az Iparművészeti Múzeum Breuer Marcell-kiállítása, a Magyar Nemzeti Galéria állandó kiállítása és a Debrecenben őrzött Munkácsy Mihály-festmény, a Krisztus Pilátus előtt. Mint hangsúlyozzák, további műtárgyakat jelenleg restaurálnak, hogy minél előbb bemutathassák őket. Ilyen az Artpool-gyűjtemény, Moholy-Nagy László alkotásai, a szentendrei skanzen erdélyi tájegysége, a Bedő Rudolf- és a Kövesi-hagyaték egyes tételei, a Kossuth-dagerrotípia, valamint egy Benczúr Gyula-festmény

Reklám