Rendbe rakják az Illatos úti telephelyet

Tisztítás, elszállítás, átvizsgálás

Krónika
  • 2016.10.27. - 15:36

Folytatódik az Illatos úti telephely rendbetétele - közölte a Pest Megyei Kormányhivatal csütörtökön az MTI-vel.

illatos út
MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
A közlemény szerint a körülbelül egy-másfél évig tartó, most ősszel indult bontás során először megtisztítják a területen lévő vegyipari berendezéseket a rájuk rakódott vegyszerektől, majd elszállítják azokat. A veszélyes hulladékokat az elszállítás után teljesen ártalmatlanítják.

A berendezések tisztítása során keletkező mosóvíz speciális tartályokba kerül, melyeket engedéllyel rendelkező szakcégek szállítanak el a telephelyről - tették hozzá. A múlt héten 17,6 tonnányi tisztításból származó veszélyes hulladékot vittek el.

Az egykori vegyipari berendezések megtisztításán, darabolásán és elszállításán kívül elvégzik az épületek átvizsgálását, valamint szükség szerinti bontását is. 

A munkafolyamatok végén nem marad sem vegyszerrel szennyezett gép, sem épület a helyszínen.

A kivitelezési munkálatokra a felszámolás alatt lévő Budapesti Vegyiművek Zrt. (BVM) a Palota Környezetvédelmi Kft.-vel kötött vállalkozási szerződést. A munkálatokat folyamatosan ellenőrzi a Pest Megyei Kormányhivatal, és amennyiben szabálytalanságot észlel, megteszi a szükséges intézkedéseket - írták a közleményben.

Reklám