Egyre jobb helyzetben van a hazai haszongépjármű-piac, az értékesítések száma eléri a válság előtti szintet. Eközben mind több szereplő száll be az elektromos autók gyártásába.
Amíg itthon a lábadozás után helyreállt az iparág, Nyugaton már a következő lépésen gondolkodnak. A Daimler például tízmilliárd eurót fordít villanyautók fejlesztésére – erről beszélt Thomas Weber, a cég kutatási és fejlesztési igazgatója az MTI beszámolója szerint. Elárulta: a Daimler 2025-ig tíz villanyautó-modellt jelentetne meg, ebből három Smart márkájú lesz, és az erősebb elemek akár hétszáz kilométer távra elegendő energiát nyújtanak majd. A társaság ráadásul bejelentette, hogy a Volkswagennel szemben folytatja a dízelüzemű autók eladását az Egyesült Államokban. A Daimler mellett a Jaguar is be kíván lépni a villanyautók piacára. A legnagyobb brit autógyár azután közölte elhatározását, hogy a brit kormány 390 millió font, azaz nagyjából 142 milliárd forintnyi forrást hagyott jóvá a zöldtechnológia támogatására. Terveik szerint autóinak csaknem a fele villanymeghajtású lesz az évtized végére.



