Már három éve tartja hagyományos karácsonyi gyűjtését a Ments életet karácsonyra! elnevezésű mozgalom, amely a hazai fagyhalálok megelőzésére jött létre.
Sipos Zoltán, a Ments életet karácsonyra! akció szervezője lapunknak elmondta, hogy az elmúlt egy hétben további tizennyolc kályhára adták össze magánszemélyek és vállalkozások a pénzt. Eddig csaknem kétszázan vásároltak az egyenként ötszáz forint értékű kályhajegyekből összesen nyolcszázezer forint értékben.



