Rakétákkal lőtték az afgán főváros diplomáciai negyedét

Az erőszakhoz folyamodó csoportok rakétákkal sem tartóztathatják fel Afganisztán fejlődését

Külföld
  • 2018.08.21. - 10:10

Rakétákkal lőtték vélhetőleg tálib felkelők kedden az afgán főváros, Kabul diplomáciai negyedét, amikor Asraf Gáni elnök a muszlim áldozati ünnep (íd al-adha) kezdetének alkalmából élőben közvetített televíziós beszédet tartott az elnöki palotából.

Kabul Afganisztán
Asraf Gáni afgán elnök vasárnap az ünnepre tekintettel három hónapos fegyvernyugvást kezdeményezett. Azt üzente a táliboknak, hogy a tűzszünet hétfőn kezdődik, és addig tart, amíg a tálibok tiszteletben tartják. A felkelők hétfőn elutasították a javaslatot, és túszul ejtették három busz összesen csaknem 200 utasát az ország északi részén. Közülük több mint 160-at végül kedden elengedtek, hogy családjukkal tölthessék az ünnepet. Az elfogott rendőröket és katonákat - legalább húsz embert - azonban továbbra is túszként tartják fogva ismeretlen helyszínen - mondta el Gulam Rabáni kunduzi tartományi tanácsos.
Reklám