Ráduly György a filmarchívum új igazgatója

Kultúra
  • 2017.01.05. - 02:52

A január elsejétől a Magyar Nemzeti Filmalap igazgatóságaként működő Magyar Nemzeti Filmarchívum új vezetője Ráduly György lett – közölte a szervezet.

A szakember kiemelt céljai között van egy hosszú távú nemzeti filmrestaurálási és digitalizálási program, valamint hatékony belföldi és nemzetközi terjesztés, illetve oktatási kapcsolatok kialakítása is. Ráduly György Franciaországban végezte közgazdasági tanulmányait, az elmúlt tizenegy évben magyar és kelet-európai mesterek – többek között Fábri Zoltán, Jancsó Miklós, Makk Károly, Szabó István és Krzysztof Zanussi alkotásainak – franciaországi forgalmazásával, dokumentumfilmek gyártásával, klasszikus filmek televíziós értékesítésével és filmrestaurálással foglalkozott. Együttműködött franciaországi szakmai szervezetekkel, de fesztiválok szervezésében is részt vett. A Kino Visegrad kulturális egyesület alapító tagjaként a párizsi cseh, lengyel, szlovák és magyar intézetekkel együtt szervezett vetítéseket a V4-es országok filmjeiből. A magyar filmarchívum 1957 óta működik, közgyűjteményként gyűjti és a kor igényeinek megfelelő formában hozzáférhetővé teszi a magyar és egyetemes filmkultúra tárgyi, írásos és egyéb dokumentumait. A filmarchívum január 1-jétől került a Magyar Nemzeti Filmalaphoz a megszűnt Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézettől.
Reklám