Pénteken tárgyalnak az egyik veronai sérült hazaszállításáról

A hazaszállított sérülteket a Honvédkórházban ápolják

Krónika
  • 2017.02.08. - 10:22

Pénteken egyeztetnek az egyik Veronában ápolt sérült hazaszállításáról; ő az a 30 év körüli férfi, akit kedden felébresztettek a kómából - erről Tamás Róbert, az MH Egészségügyi Központ-Honvédkórház orvosigazgatója beszélt szerdán újságíróknak.

veronai dokibácsi
Tamás Róbert, az MH Egészségügyi Központ-Honvédkórház orvosigazgatója sajtótájékoztatót tart az olaszországi buszbaleset egyik Veronában ápolt sérültjének hazaszállításáról a budapesti Honvédkórházban 2017. február 8-án - MTI Fotó: Bruzák Noémi

A NAIH elnöke szerint szcientológusok zaklatják a gyászoló hozzátartozókat
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke felszólította a Magyarországi Szcientológia Vallási Egyesület képviselőit, ne zaklassák a gyászoló családokat és töröljék jogellenesen megszerzett személyes adataikat. "Ugyan a cikkben szereplő adatkezelést sérelmező panasz még nem érkezett a hatósághoz, azonban nyomatékkal felszólítom az egyesület képviselőit, hogy azonnal hagyjanak fel ezzel a tevékenységgel. Hozzátette: a hatóság elnökeként megteszi "a szükséges és hatékony jogvédelmi lépéseket is".

Elmondta: a sérültet várhatóan a jövő héten szállíthatják haza. Hozzátette, állapota javult, és a szüleivel is tudott kommunikálni. Műtétet hajtottak rajta végre, de állapota megengedi, hogy tervezzék a hazaszállítását. 

Tamás Róbert beszámolt arról is, hogy kedden a Honvédkórházban jelenleg ápolt két beteg - egy 50 év körüli nő, valamint egy 50 év körüli férfi - beavatkozáson esett át, a következő napokban dől el, hogy szükség lesz-e továbbiakra. 

A veronai buszbaleset Honvédkórházba került négy sérültje közül ketten múlt hétfőn hagyhatták el az intézményt. Ők azok a sérültek, akik utoljára érkeztek a budapesti kórházba, egyikük koponyaalapi, a másik csuklótörést szenvedett. Utóbbival kapcsolatban az orvosigazgató szerdán azt mondta: a sérültet járóbetegként kezelik, esetében is később dől el, hogy az égési sérülése miatt szükséges-e újabb beavatkozás.
Január 20-án éjjel az olaszországi Verona közelében szenvedett balesetet egy magyar fiatalokat szállító busz, tizenhatan meghaltak, huszonhatan megsérültek. A buszon többségében a budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium tanulói, volt diákok, tanárok és egyikük családja utazott. A halálos áldozatok földi maradványait szombaton szállították haza.

Reklám