Az Otthon Melege program háztartásigép-csere alprogramjába száztizenkilencezer pályázat érkezett be, ezekből már negyvenezret bíráltak el, és mindegyik megkapta a támogatást – mondta Weingartner Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium fenntarthatóságért felelős államtitkára tegnap a köztévében.
Felidézte, az alprogramot kétmilliárd forintos kerettel hirdették meg, a keretet pedig megemelték. A pályázatok támogatási igénye ötmilliárd forint. Ismertette, hogy a megyéket tekintve Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből érkezett be a legtöbb pályázat. Kellően energiatudatos pályamunkák érkeztek: a hűtőgépeknél, fagyasztóknál a beküldött pályázatok nyolcvan százalékában A++ energiabesorolású termék vásárlására pályáztak, a mosógépeknél a pályázatok nyolcvan–kilencven százaléka A+++ energiabesorolású termék vásárlására irányult.