Habár előzetes letartóztatásra tettek indítványt, a bíróság házi őrizetbe helyezte csütörtökön azt a hat kormánytisztviselőt, akit kedden vesztegetés gyanújával vettek őrizetbe a röszkei határátkelőnél – közölte lapunkkal Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.
A vizsgálat adatai szerint a korábban növényvédelmi felügyelőkként dolgozó gyanúsítottak feladata volt az unió területére behozni kívánt termékek növényegészségügyi és a zöldségek, gyümölcsök minőségellenőrzési vizsgálata, az ehhez kapcsolódó adminisztratív teendők ellátása, és a procedúráért fizetendő nyolc eurós illeték beszedése. A nyomozás adatai szerint a kormánytisztviselők utóbbi díj elengedése fejében esetenként öt eurót kértek, és kaptak zsebbe a szállítóktól. Az eddigi adataok alapján több mint százötven esetben fogadtak el hasonló módon kenőpénzt, amivel megkárosították a költségvestést, emelett hivatali kötelességüket és esküjüket is megszegték. Az ügyészség a bíróság tegnapi döntését megfellebezte, és továbbra is a gyanúsítottak előzetes letartóztatást indítványozza.



