Első fokon öt és fél év börtönre ítélte a zágrábi megyei bíróság csütörtökön Tomislav Mercep volt horvát belügyminiszter-helyettest szerbek ellen Horvátországban elkövetett háborús bűnökért - közölte az N1 kereskedelmi hírcsatorna internetes oldalán.
A négy éve tartó perben a bíróság nem jogerősen Mercepet bűnösnek találta, amiért a délszláv háború idején nem akadályozta meg az általa vezetett osztag tagjait abban, hogy civileket kínozzanak meg, raboljanak és végezzenek ki. A bíróság szerint hallgatásával gyakorlatilag jóváhagyását adta arra, hogy katonái bűncselekményeket kövessenek el horvátországi szerb lakosok ellen, amíg ő nem tartózkodott a terepen.




