A 2018-as, pjongcsangi téli olimpiára készülő magyar sportolók összesen 63 millió forint ösztöndíjat kapnak - derült ki a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) keddi sajtótájékoztatóján.

Az eseményen jelentették be, hogy a Toyota platinafokozatú támogatója lett a MOB-nak. "Azt gondoljuk, a mozgalom szellemisége és a Toyota hitvallása közös gyökerekből fakad. Szeretünk küzdeni, sportolónak tekintjük magunkat" - mondta László Richárd, a Toyota Central Europe magyarországi divíziójának igazgatója.
A 19 ösztöndíjban részesülő sportoló:
Bácskai Sára Luca, Burján Csaba, Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Knoch Viktor, Kónya Zsófia, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Oláh Bence (rövidpályás gyorskorcsolya), Nagy Konrád (gyorskorcsolya), Tóth Ivett (műkorcsolya), Archam Chiara, Kékesi Márton, Miklós Edit, Samsal Dalibor, Szőllős Barnabás, Szőllős Benjámin (alpesi sí), Szőcs Emőke (sílövészet)



