Ősszel nyitja meg kapuit a Millennium Háza

Liget Budapest program

Kultúra
  • 2019.03.23. - 00:56

Rövidesen lezárul az Olof Palme Ház műemléki rekonstrukciója: a csaknem hárommilliárd forintos beruházásból megújuló épületet Millennium Háza néven ősszel vehetik birtokba a látogatók – közölte a pénteki épületbejáráson a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa.

Baán László a távirati iroda tudósítása szerint hozzátette: visszaállítják az épület eredeti főbejáratát is, így a Millennium Házába a Petőfi Csarnok helyén épülő Új Nemzeti Galéria felől lehet majd belépni. Az új főbejárat előtt rózsakertet alakítanak ki, közepén egy Zsolnay-szökőkúttal. Szintén a Városliget délkeleti oldalán, a Millennium Háza közelében épül többek között egy két kilométeres futókör és egy játszótér. A több mint 130 éves épület a Városliget aranykorát bemutató időszaki kiállítással nyitja majd meg kapuit, másik szárnyában Zsolnay Kávéház nyílik, a mélyföldszinten pedig előadótermeket és múzeumpedagógiai teret alakítanak ki.
Reklám