Összefogás és integrációs szabályozás kell a kis- és középbirtokok megmaradásához

Szorosabban együttműködő gazdák

Gazdaság
  • 2018.02.12. - 00:55

A következő időszakban integrációs és szövetkezeti törvény megalkotására van szükség – jelentette ki Turi-Kovács Béla, a Kisgazda Polgári Egyesület országos elnöke szombaton Nagykanizsán

A magyar vidék jövője című fórumot megelőzően tartott sajtótájékoztatón. Azt mondta, a kis- és középbirtokoknak ezek nélkül „nagyon nehéz megmaradni, piacra kerülni, megfelelő árat elérni, a gazdálkodáshoz megfelelő technológiát biztosítani”. Szerinte elkerülhetetlen a gazdák között bizonyos együttműködés. A politikus kitért a kisgazdák által is kezdeményezett Stop Soros jogszabályra, amely elmondása szerint „egyetlen olyan civil szervezet ellen sem irányul, amelynek a céljai, a működése összeegyeztethető a magyar alkotmánnyal, a magyar jogrenddel”, amelyek a magyar szuverenitás védelmét jelentik. Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára szintén az összefogás és az együttműködés mellett érvelt. Elmondta: az általa felügyelt Mura programban ugyancsak az a cél, hogy a gazdákat összefogásra ösztönözzék, kitörési lehetőségeket találjanak számukra. Példaként említette az új technológiákkal történő élelmiszer-feldolgozást, amely még hiányzik ebben a régióban.
Reklám