Orbán Viktor miniszterelnök szerint Ausztria különösen nehéz időkben tagadta meg barátságát Magyarországtól, de a magyar kormány hajlandó mindezt elfelejteni. A kormányfő pénteken a bécsi magyar nagykövetségen tartott sajtótájékoztatót, miután megbeszélést folytatott Werner Faymann osztrák kancellárral és Reinhold Mitterlehner alkancellárral. Magyarország déli határainak megvédése egyben az osztrák, a bajor és végső soron az európai határok megvédése, és ha ezt nem tudjuk megoldani, Schengen elesett - emelte ki a magyar kormányfő.

Orbán Viktor: Ha nem tudjuk megvédeni a magyar határt, Schengen elesett"Ausztria megtagadta barátságát, de készek...
Posted by Magyar Hírlap on 2015. szeptember 25.



