Százezer aláírást gyűjtött eddig az MSZP a népszavazási kezdeményezéseihez – erről beszélt tegnap Tóbiás József pártelnök.
Szerinte „egy napon és egy lapon” kell megtartani a három népszavazást, tehát a kormány kvótareferendumát és a szocialisták két kezdeményezését. Ehhez vélhetően azért ragaszkodna, mert a kormány kérdése növelné az MSZP-s kérdésre adott válaszok számát is. Tóbiás bejelentésével gyakorlatilag elismerte, hogy feleslegesen gyűjtik a már megszüntetett vasárnapi boltzár ellen a szignókat. Az eddigi aláírásszám nem tűnik soknak, hiszen június 3-ig végezni kell a kétmilliós állami cégvezetői bérplafon megállapításáért, június 28-ig pedig az állami földeladások megakadályozásáról kezdeményezett népszavazás kiírását támogató aláírásgyűjtéssel. Kérdésenként kétszázezer aláírás szükséges, de a tapasztalatok alapján legalább kétszázötvenezer aláírást kell gyűjteni.



