Neves felvidéki magyar közéleti személyiségeket tüntettek ki

Határon túl
  • 2015.08.20. - 15:56

Rangos kitüntetéseket adtak át Magyarország pozsonyi nagykövetségén csütörtökön, amelyeket Áder János államfő ítélt oda neves felvidéki magyar közéleti személyiségeknek az augusztus 20-i állami ünnep alkalmából. Az elismeréseket Czimbalmosné Molnár Éva hazánk pozsonyi nagykövete adta át. Az ünnepségen jelen volt Berényi József, az MKP elnöke, valamint Bárdos Gyula, a Csemadok elnöke is.

kitüntetés
Neves felvidéki magyar közéleti személyiségeket tüntettek ki Pozsonban  forrás: ujszo.com

Pogány Erzsébet a szlovákiai magyarság társadalmi, politikai és kulturális életének meghatározó egyéniségeként a felvidéki és az összmagyarság iránti elkötelezettséggel végzett, a helyi társadalmi élet újjászerveződését szolgáló, sokoldalú és odaadó tevékenysége elismeréseként a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjét kapta.

Sándor Anna értékes tudományos és tudományszervezői munkája, valamint a magyar nyelv felvidéki megmaradása érdekében kifejtett jelentős közéleti és kulturális tevékenysége elismeréseként a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjében részesült.

Szvorák Zsuzsát a felvidéki magyarság identitásának megőrzését és hagyományainak továbbörökítését szolgáló sokrétű tevékenysége elismeréseként a Magyar Arany Érdemkereszttel tüntette ki az államfő.

Luky János a szlovákiai Barsendréd és magyar közösségének életét gazdagító, a község történetének feltárásában kiemelkedő, sokrétű tevékenysége elismeréseként a Magyar Arany Érdemkeresztben részesült.

Reklám