Népzenész Bált rendeznek a budai Fonóban

Kultúra
  • 2017.01.19. - 00:48

Hetedik alkalommal rendezik meg a Népzenész Bált január 21-én, szombaton a Fonó Budai Zeneházban. Fellép a Bazseva együttes, Bede Péter közreműködésével, illetve a Fokos Zenekar. A bál évek óta a szakma találkozója, egyben a táncházi és a koncertév elindítása. A táncház 20 órakor kezdődik – közölte a Fonó a lapunkhoz is eljuttatott ajánlójában.

Az est egyik fellépője, a Bazseva zenekar 2013-ban alakult meg azzal a céllal, hogy megmutassa: a magyar népzene sohasem mehet ki a divatból. A hat tagú együttes Budapesten és környékén élő fiatalokból áll, akiket összeköt a magyar népzene iránti szeretet és a folklorisztikus hagyományok tisztelete. Mindnyájuk életének központi eleme a zene: tanulják, tanítják, hallgatják és játsszák –olvasható a tájékoztatásban. Első, elismerő kritikákat kapott lemezüket 2014-ben Első bekezdés címmel adta ki a Fonó. A Fokos zenekar nevét a szélesebb közönség négy esztendeje ismerhette meg a Fölszállott a páva című népzenei vetélkedő kapcsán. Az óbecsei zenekar egyike azon kevés együttesnek, amelyek a vegytiszta bácskai tamburazenei hagyományokat folytatják. A bácskai hagyományok mellett felvidéki, magyarországi és erdélyi népzenét is játszanak; Bodor Anikó vajdasági gyűjtései mellett Antal Ferenc Árus mérai prímás játéka, a kalotaszegi Csűrös Banda, a Szászcsávási zenekar, valamint a Magyarpalatkai Banda zenéje volt nagy hatással a Fokos tagjaira.

Reklám