Népszerűsíteni szeretnék az agrárszakmát

Gazdaság
  • 2016.03.31. - 00:43

Stratégiai együttműködési keret­megállapodást írt alá az agrárium és a vidékfejlesztés erősítéséért Gödöllőn az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH), a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Szent István Egyetem (SZIE) tegnap.

A megállapodás célja az ágazat kilátásainak javítása, az agrárszakmák és az agrárképzések népszerűsítése a fiatalok körében. A dokumentumot Palkovics László, az Emmi oktatási államtitkára, Gyuricza Csaba, az MVH elnöke, Győrffy Balázs, a NAK elnöke és Tőzsér János, a SZIE rektora írta alá – jelentette a távirati iroda.

Palkovics László kiemelte: a szeptemberben induló duális képzésekre több mint hatszáz cég jelentette be igényét, és több mint háromezer hallgatót fogadnának. Győrffy Balázs arra hívta fel a figyelmet, hogy a kamara a hallgatók számára vonzóbb, a jelenlegitől eltérő szerkezetű és tartalmú, a munkaerő-piaci igényekhez jobban igazodó agrár-felsőoktatási képzést szorgalmaz.

Gyuricza Csaba, az MVH elnöke hangsúlyozta: mára a precíziós agrárium is gyakorlattá vált, és erről az oktatás sem maradhat le. Tőzsér János rektor kiemelte: a SZIE elkötelezett a gyakorlatorientált képzés iránt, és arra törekszik, hogy a hallgatók azonnal hasznosítható elméleti és gyakorlati tapasztalatokkal lépjenek ki a munkaerőpiacra. Az agrár-felsőoktatás átalakításának köszönhetően oktatási palettájuk, képzési kapacitásuk év eleje óta hatvan százalékban a vidékfejlesztés és az agrárium tárgyköréhez kapcsolódik.

Reklám