Németh Szilárd: Minden nemzet fiai megérdemlik a végső nyugalmat

„A hazánkban elesett katonák emlékét mindenkor tiszteletben tartjuk”

Belföld
  • 2018.08.26. - 15:31

A hazánkban elesett katonák emlékét mindenkor tiszteletben tartjuk, azokét is, akik egykor ellenünk harcoltak - mondta Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára a Bács-Kiskun megyei Csólyospáloson, ahol újraszentelték a II. világháborúban ott életüket vesztett magyar és szovjet katonák felújított síremlékét a helyi köztemetőben.

Az államtitkár szerint fontos azoknak is megadni a végtisztességet, akik azt évtizedekig nem kaphatták meg, és jeltelen sírokban nyugodtak. Nem teszünk különbséget a hazánk területén nyugvó katonák között, minden nemzet fiai egyaránt megérdemlik a végső nyugalmat - mondta Németh Szilárd.

Magyarország kormányának kiemelt feladata a katonahősök emlékének ápolása, megőrzése, és elkötelezettek vagyunk abban, hogy minél kevesebb elhunyt katona maradjon névtelen - mondta. Fontos, hogy leszármazottaik megismerhessék történetüket, és példaként szolgálhassanak mindannyiunk számára - fűzte hozzá Németh Szilárd.

csólyospálos
A megemlékezés végén, katonai tiszteletadás mellett felszentelték és megkoszorúzták az ismeretlen magyar és szovjet katonák síremlékét a csólyospálosi temetőben.
Reklám