Nem tudott románul a székelyudvarhelyi eladó, megbírságolták az üzletet

Csapdavideó

Külföld
  • 2017.09.04. - 00:29

Tízezer lejes (700 ezer forintos) bírságot rótt ki az eladók hiányos román nyelvtudása miatt a román fogyasztóvédelmi hatóság egy székelyudvarhelyi áruházra egy időközben hamisnak bizonyult kisfilm alapján.

A román médiában elterjedt történet szerint a telefonjával videózó férfit, miután románul rendelt, nem szolgálták ki. Ezért a fogyasztóvédelem a helyszínre sietett, s megállapította, hogy valóban van románul nem tudó alkalmazottja az áruháznak az egyébként színmagyar Székelyudvarhelyen. Az áruház vizsgálata azonban feltárta: a videóban szereplő férfit azért nem szolgálták ki, mert nyitás előtt érkezett. A marosvásárhelyi Római Katolikus Líceumba járó gyerekek szülei pedig az anyanyelvi oktatáshoz való jogukért küzdenek, akikhez Jakubinyi György gyulafehérvári érsek is csatlakozott, szerdára tüntetést hirdetve Marosvásárhelyre. Emlékezetes, a magyar iskolát több oldalról támadják a román hatóságok, ellehetetlenítve a szeptemberi tanévkezdést is.

Reklám