Mi, magyarok nem felejthetünk, nem emelkedhetünk a múltunk sötét bűnei, rémtettei fölé; emlékezetünkben kell tartanunk és tudatosítanunk kell a jövő nemzedékét is, hogy egymást tisztelete, segítése és megértése mennyire fontos nemzetünk egységének fenntartásához, virágzásához - jelentette ki a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a budapesti gettó felszabadulásának 74. évfordulója alkalmából tartott megemlékezésen csütörtökön Budapesten.
A beszédek után Köves Slomó, az EMIH vezető rabbija az áldozatok emlékére mondott imát, majd a jelenlévők - köztük Vattamány Zsolt (Fidesz-KDNP), Erzsébetváros polgármestere, a diplomáciai testület tagjai és több iskola diákjai - meggyújtották az emlékezés gyertyáit.



