Egész napos konferenciát szervezett a napokban a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa és az idén huszonötéves Magyar Bor Akadémia, valamint a Junibor – Fiatal Borászok Egyesülete.
A szakmai fórumon a szőlészek és borászok mellett oktatók, tanárok, marketinggel, turizmussal foglalkozó szakemberek és egyetemi, főiskolai hallgatók is részt vettek – jelezte lapunkhoz eljuttatott közleményében a Magyar Bor Akadémia. A szervezők az ágazat kutatási és oktatási műhelyeivel közösen kezdtek a szakmai minimum kidolgozásába. A konferencia megálmodóinak célja az volt, hogy olyan naprakész tudást adjanak át a szakembereknek, amely átültethető a gyakorlatba. A borászoknak szóló előadásokon szó volt a modern borászatban használt kezelőanyagokról, élesztőkultúrákról, a borvizsgálatok jelentőségéről, bio-, biodinamikus és természetes borokról, a pezsgő alapborok készítésének szakmai fogásairól, a fahordós érlelés legújabb tapasztalatairól. A szőlészek új ismereteket szereztek az öntözésről, talajerő-gazdálkodásról, fajtafenntartásról, klónszelekcióról, az új szőlőmetszési technológiákról, a szőlő-növényvédelem legújabb kihívásairól, az alanyfajták szerepéről. A szervezők évente megrendeznék a szakma számára fontos, hiánypótló fórumot.