Helyi iparűzési adó alóli mentességet kaptak a háziorvos és védőnő vállalkozók Budapesten a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, amelyen több mint hetven javaslatot tárgyal a testület. Döntöttek Budapest legmagasabb toronyházának megépítéséről is.

A Demokratikus Koalíció (DK) a kormány nyomás alatt tartása érdekében továbbra is folytatja a 3-as metró felújítását sürgető aláírásgyűjtését, a beruházás további halogatásával ugyanis félő, hogy ezen a vonalon is baleset történhet - mondta Gy. Németh Erzsébet, az ellenzéki párt budapesti képviselője szerdán, a Fővárosi Közgyűlés ülése előtt tartott sajtótájékoztatón. Gy. Németh Erzsébet szólt arról is, hogy pártja szívesen látna egy olyan közgyűlési előterjesztést, amelyben a főváros kinyilvánítaná, hogy az ezzel ellentétes tartalmú, az államfő által a parlamentnek megfontolásra visszaküldött törvényjavaslattal szemben nem kíván lemondani az Erzsébet tér tulajdonában álló részéről az V. kerület javára. A DK képviselője elfogadhatatlannak nevezte, hogy a Kopaszi-gáton környezeti és hatásvizsgálat nélkül épülhet több tízezer lakást is tartalmazó épületegyüttes.



