Hét asszóból csupán egyet nyertek meg a magyarok tegnap a kínai vívó-világbajnokságon Vuhsziban. Hatan léptek pástra, s közülük csak a tőröző Kreiss Fanni jutott túl a 64-es tábla első fordulóján, de a másodikban már ő is búcsúzott.
A főtáblán Mohamed Aida és Kondricz Kata amerikai ellenféltől kapott ki, míg Kreiss Fanni kiélezett asszóban egy tussal felülmúlta kínai ellenfelét, utána viszont kikapott a későbbi ezüstérmes francia Ysaora Thibustől. Párbajtőrben a tavaly bronzérmes Rédli András, valamint Bányai Zsombor és Berta Dániel is 15–12-es vereséget szenvedett az első körben svájci, kazah, illetve lengyel vívótól. Tőrben az egy éve ezüstérmes olasz (anyai ágon brazil származású) Alice Volpi, párbajtőrben pedig a sorozatban háromszor Európa-bajnoki aranyérmes – 2016-ban csapatban olimpiai bajnok –, közel kétméteres francia Yannick Borel győzött. Mindketten az első egyéni világbajnoki aranyukat nyerték.



