Nagy többségben női minisztereket nevezett ki kormányába Pedro Sanchez spanyol miniszterelnök

"Az új kormány elkötelezett az egyenlőség mellett"

Külföld
  • 2018.06.06. - 19:57

Nagy többségében női minisztereket nevezett ki kormányába Pedro Sánchez szocialista miniszterelnök szerdán Madridban.

A tárcák számát 17-re emelték a korábbi 13-ról, amelyek közül 11-et vezetnek nők, köztük például az összes gazdasági tárcát.

"Az új kormány elkötelezett az egyenlőség mellett" - jelentette ki Pedro Sánchez a kormányzati névsor bejelentésekor.

Spanyolországnak még sosem volt olyan kormánya, amelyben ilyen nagy arányban kaptak nők miniszteri tisztséget.

Reklám