Nagy karácsonyi rohamra számítanak a kereskedők

A forgalom túllépheti az ezermilliárd forintot

Gazdaság
  • 2016.11.16. - 11:49

Nagy karácsonyi rohamra számítanak a kereskedők, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) várakozása szerint a teljes kiskereskedelmi forgalom mintegy 50 milliárd forinttal lehet több decemberben, mint az előző év utolsó hónapjában, így túllépheti az ezer milliárd forintot.

Karácsonyi vásárlási csúcs Magyarországon, 2004-2015
Karácsonyi vásárlási csúcs, 2004-2015 - MTI Grafikon
Az Árukereső.hu vizsgálata szerint idén átlagosan 30 500 forintot szánnak a karácsonyra a magyar internetezők, akik átlagosan 5 embernek vesznek karácsonyi ajándékot, a többség a szűk családnak.Decemberben a mikulás, a karácsony és a szilveszter, az ajándékok és az ünnepi élelmiszerek is húzzák felfelé a kiskereskedelem mérlegét. A szövetség szerint várhatóan az ünnepi asztalra valókra, valamint az ajándékokra egyaránt 90-90 milliárd forintot költenek majd a vásárlók, az év végi ünnepekre így összesen legalább 180 milliárd forintot fordítanak. 

Az internetező lakosság idén is főként ruházati cikkeket, könyveket, szépségápolási termékeket, kozmetikumokat, valamint játékokat vásárol ajándékba, a szűk családban népszerűek lesznek a szórakoztató és egyéb elektronikai termékek, valamint a lakásfelszerelési és barkácscikkek is.
A kutatást az Árukereső.hu megbízásából a GKI Digital készítette októberében. A felmérés online adatfelvétellel történt, 1700 fős válaszadói minta alapján, a kutatás az aktív internetezők karácsonyi vásárlási terveit mutatja be
.

Reklám