Nagy és Vámos nélkül a berlini világkupán

Válogatott-vízilabdakeret

Sport
  • 2018.08.08. - 01:00

Märcz Tamás, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya 14 fős, elsősorban fiatalokból álló keretet hirdetett a szeptemberi világkupára, amelyen többek között nem szerepel Nagy Viktor és Vámos Márton.

A válogatott augusztus közepén kezdi el a felkészülést a berlini tornára, s előbb a németekkel, majd az ausztrálokkal készül közösen Budapesten. Ezzel kapcsolatban a kapitány elmondta, még korábban, a világkupa-sorsolást megelőzően lekötötték az ellenfelekkel az edzőtáborokat, aztán egy csoportba kerültek, de ezzel nincs különösebb probléma. (A magyarok éppen az ausztrálokkal, a németekkel, valamint a japánokkal lesznek azonos csoportban.) A magyar keret: Kardos Gergely (Szolnok), Vogel Soma (FTC) kapusok, Bátori Bence (Szolnok), Jansik Dávid (Szolnok), Jansik Szilárd (FTC), Kovács Gergő (OSC), Manhercz Krisztián (FTC), Mezei Tamás (Szolnok), Nagy Ádám (Miskolc), Német Toni (FTC), Pásztor Mátyás (BVSC), Pohl Zoltán (FTC), Vadovics Viktor (Miskolc), Zalánki Gergő (Szolnok) mezőnyjátékosok.
Reklám