Nagy béremelés a szociális ágazatokban

Belföld
  • 2016.12.01. - 01:31

Harminchárom százalékkal emelkedik a szociális ágazatban dolgozók átlagkeresete 2018 január elsejére – jelentette be Nyitrai Imre, az Emmi szociálpolitikáért felelős helyettes államtitkára a szociális ágazat sztrájktárgyalásán.

Ezért a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) visszavonja a december 5-re meghirdetett országos szervezésű sztrájkot – jelentette a távirati iroda. Nyitrai közölte, a szakma gerincét jelentő munkakörökben már jövőre megvalósul harminc százalék körüli béremelés. Az emelkedés egyik alapja a tizenöt, illetve huszonöt százalékos minimálbér- és bérminimum-emelés. Boros Péterné, az MKKSZ elnöke elmondta: érzékelték, a kormányzatnak a jelentős keresetnövelési ígérvénye a szociális ágazatban meglévő feszültséget az MKKSZ sztrájkköveteléséhez képest is tudja orvosolni.
Reklám