Moszkva válaszlépéseket jelentett be az amerikai szankciókra

Oroszország felszólítja Washingtont, hogy csökkentse az országban dolgozó diplomaták számát

Külföld
  • 2017.07.28. - 11:54

Válaszlépéseket jelentett be pénteken az orosz külügyminisztérium, miután előző este az amerikai szenátus is nagy többséggel megszavazta az Oroszország elleni szankciókat megfogalmazó törvénycsomagot.

Oroszország felszólítja Washingtont, hogy szeptember 1-jéig csökkentse 455 főre oroszországi diplomatáinak számát, ugyanannyira, ahány orosz diplomata az Egyesült Államokban dolgozik. Emellett Moszkva azt is tudatta, hogy az amerikai nagykövetség munkatársait augusztus 1-jétől kitiltják a külképviselet által eddig használt moszkvai raktárakból és moszkvai üdülőkomplexumból.

Reklám