„Mindszenty rádióbeszéde erőt adott és tisztességes utat jelölt”

Kitüntetések

Belföld
  • 2017.11.04. - 01:42

Mindszenty-emlékéremmel tüntették tegnap ki Bíró László katolikus tábori püspököt, a Regnum Marianum katolikus közösséget és a Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskolát.

Az egykori esztergomi érsekről, hercegprímásról elnevezett elismeréseket Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Mindszenty Társaság ügyvezető elnöke adta át az Országház Vadásztermében. Köszöntőjében felidézte, hatvanegy évvel ezelőtt ezekben a napokban az utcákon már rend volt, „ugyanakkor hatalmas feszültség volt mindenkiben, hiszen nem tudhatták, hogy jó vagy rossz irányba fordul nemzet sorsa”. Ebben a feszült csendben hangzott el Mindszenty József rádióbeszéde, és „ez a szózat akkor erőt adott és tisztességes utat jelölt a magyar nemzet számára” – fogalmazott. Bíró László több évtizedes papi, főpásztori és papnevelő szolgálatáért, a Regnum Marianum közösséget évszázados, magas színvonalú közösségteremtő és a nemzeti összetartozást segítő tevékenységéért tüntették ki, míg a Pannonia Sacra huszonöt éve tartó ifjúságnevelő tevékenységével, és a kerékpáros Mindszenty-zarándoklat megszervezésével érdemelte ki az elismerést.
Reklám