Mindenképpen fizet Oroszinak az Adidas

Krónika
  • 2017.06.02. - 01:04

Megerősítette a Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletét tegnap a Kúria Oroszi László feltaláló ügyében, amely az Adidas Budapest Kft.-t több mint hatvanmillió forint és kamatai megfizetésére kötelezte.

A feltaláló 2002-ben indított pert a világcég ellen szabadalmának engedély nélküli felhasználása miatt. Öt éve jogerősen megállapították, hogy az Adidas Predator Precision és az Adidas Predator Mania nevű irányítósávos futballcipők a feltaláló szabadalmának bitorlásával készültek. A cipők különlegességét rúgófelületük finoman bordázott kialakítása jelentette. Ezt a megoldást Oroszi László húsz éve dolgozta ki, majd szabadalmaztatta Európában.
Reklám