Millió dolláros szőrmerablás New Yorkban

Szenteste törtek be a luxusüzletbe

Krónika
  • 2016.12.27. - 16:28

Egymillió dollár (300 millió forint) értékben vittek el kabátokat betörők egy előkelő New York-i szőrmeáruházból.  

A szokatlan rablást karácsony előestéjén, hajnali 5 órakor követték el a betörők, akik egy téglával bezúzták a Dennis Basso Inc. szőrmebolt kirakatát a Madison Avenue-n. A tulajdonos, Dennis Basso szerint a tettesek elvittek több orosz cobolybundát, melynek ára elérheti a 200 ezer dollárt.

A bolt vezetője hihetetlennek nevezte, hogy ilyesmi megtörténhet a "civilizált" Madison sugárúton.

A betörők egész egyszerűen betörték az üzlet üvegajtaját, és pillanatok alatt távoztak is az értékes szőrmékkel: az első két férfinak elég volt harmincöt másodperc ahhoz, hogy megtalálja a zsákmányát, de a harmadik társuknak sem kellett egy egész perc ahhoz, hogy távozzon a zsákmánnyal. A rendőrség szerint ez a gyorsaság arra utal, hogy a tolvajok pontosan tudták, mit keresnek, és azt is, hogy hol fogják megtalálni a cobolybundákat.

A rendőrség három tettest keres a térfigyelő kamerák felvételei alapján.

Reklám