Idén 1,9 milliárd, jövőre 3,8 milliárd forintot fordít a kormány Budapest nemzetközi városmarketing kampányára - az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny legfrissebb számában jelent meg.
Egymilliárd forintos korszerűsítés Győr-Moson-Sopron megyében
Egymilliárd forintos európai uniós támogatásból végez energiamegtakarítást eredményező korszerűsítést a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal két győri épületében - tájékoztatta a közigazgatási szerv pénteken a távirati irodát.
A közlemény szerint a Széchenyi 2020 keretében végzendő felújítás az Árpád úti épületben jövő márciusban, a Tatai útiban pedig még az idén elkezdődik. A projekt a jövő év végén fejeződik be. A munkálatokra közbeszerzést írt ki a kormányhivatal, az eljárások még folyamatban vannak. Az 1971-ben épült Árpád úti épületben az átadás óta nem volt jelentősebb felújítás, építészeti és gépészeti rendszere elavult. A kivitelezés során hőszigetelik az épületet, napelemrendszert építenek ki és úgynevezett függönyfalat húznak fel. A fejlesztéssel az épület energetikai minőség szerinti besorolása a rosszról a korszerűt megközelítőre javul. A kivitelezés időszaka alatt az ügyfélfogadás és a munkavégzés egy másik helyszínen lesz, de az erre vonatkozó beszerzési eljárást még nem folytatták le. A Tatai úti épület külső falainak és nyílászáróinak energetikai értékei nem megfelelőek, a hőtermelő rendszer elavult, teljesítménye nem igazodik az épület tényleges teljesítményéhez. A fejlesztéssel az épületek energetikai minőség szerinti besorolása a közel nulla energiaigényre vonatkozó követelményeknek megfelelőre javul. A kivitelezés nem zavarja majd az épületben folyó munkát.
A kormányhatározat szerint meg kell újítani Budapest városarculatát, növelni kell vonzerejét. Át kell strukturálni a fővárosi turisztikai szolgáltatásokat, valamint ezekhez kapcsolódóan egy rövid távú, intenzív, Budapestet bemutató és népszerűsítő, kiterjedt nemzetközi városmarketing kampányt kell lefolytatni a kormányzati turizmus- és gazdaságfejlesztési marketingtevékenységgel összhangban.
A kormány elfogadta a városmarketing kampány kormány részére bemutatott koncepcióját.
A határozat szerint a kormány felhívja a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy - összhangban a Magyar Olimpiai Bizottság és Budapest Főváros Önkormányzata által a 2024. évi XXXIII. Olimpiai Játékok, valamint a XVII. Paralimpiai Játékok Budapesten történő megrendezése érdekében benyújtandó pályázat kormányzati támogatásáról és a pályázattal összefüggő egyes kormányzati feladatokról szóló kormányhatározattal - az egyes kiemelt budapesti beruházásokért felelős kormánybiztossal, valamint a turizmussal kapcsolatos állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztossal egyeztetve és együttműködve, a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. útján gondoskodjon a városmarketing kampány előkészítésének és lefolytatásának megszervezéséről, folyamatosan, 2017. október 31-ig.
A városmarketing kampánnyal kapcsolatban lefolytatott beszerzések, változatlan tartalommal, egységesen a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. felelősségi körébe kerülnek.


