Megújulnak a kétezres és ötezres bankjegyek

Augusztustól már csak az új bankókkal lehet fizetni

Gazdaság
  • 2016.11.14. - 11:27

Megújulnak a 2000 és az 5000 forintos címletű bankjegyek, az új bankók november 15-étől válnak törvényes fizetőeszközzé, de a készpénzforgalomban csak 2017. március 1-jétől lehet találkozni velük, hogy az automaták és pénzkezelő gépek kezelői felkészülhessenek - jelentette be Gerhardt Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

1 / 2
Reklám