Egyedülálló, krónikus lélegeztetési centrum kezdte meg működését az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben, a tegnap átadott új osztálynak helyet adó épületet százötvenmillió forintos kormányzati forrásból újították fel.

Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár szerint a kórház-konszolidáció részeként tizenötmilliárd forintos keretre pályázhattak az intézmények, például a gazdaságosabb működést eredményező beruházásokkal vagy a betegutak újraszervezését célzó programokkal. A pulmonológiai intézet is pályázott – folytatta az államtitkár –, ennek révén tudták kialakítani a krónikus lélegeztetési osztályt. Kovács Gábor, az intézet főigazgatója a sajtótájékoztatón azt mondta, a tüdőgyógyászati ellátás legmagasabb szintjét képviselő országos intézet területén, önálló épületben, egyágyas szobákban, otthonos körülményeket teremtve tudják elhelyezni a különböző betegségek miatt hosszú időn át, akár éveken, évtizedeken keresztül gépi lélegeztetésre szorulókat. A most átadott osztály azoknak a tartósan lélegeztetett betegeknek is hátteret biztosít, akiket otthon kezelnek – tette hozzá a főigazgató-főorvos.



